آیا جن ها برتر از انسانند؟

همه ما واژه «از ما بهتران» را به کرات شنیده ایم. این واژه در فرهنگ عامیانه ما اغلب برای جن به کار می رود ولی آیا واقعا این چنین است؟ آیا جن موجودی برتر از انسان است؟ خداوند در قرآن کریم می فرماید: «و ما فرزندان آدم را بر بسیاری از مخلوقات خود برتری و فضیلت کامل بخشیدیم.» (سوره اسرا، آیه 70)
و همچنین واجب شدن سجده شیطان و فرشتگان بر انسان نیز، خود دلیلی برای برتر بودن نوع انسان است در پیشگاه خداوند. یک انسان کامل بر همه موجودات برتری دارد و حتی بعضی از انسانها که راه برقراری ارتباط با جنیان را می دانند (مدیوم‌ها) می توانند بر آنها تسلط یابند. باز به قرآن کریم استناد می کنیم که می گوید: «از پریان بودند که به فرمان پروردگارش برایش کار می کردند و هر که از آنان از فرمان سرمی پیچید به او عذاب آتش سوزان را می چشاندیم. برای وی هر چه می خواست از بناهای بلند و تندیسها و کاسه هایی چون حوض و دیگهای محکم می ساختند. » (سوره سبا، آیه 12و 13)
اگر چه قرآن کریم در مورد تسلط بر جن فقط از حضرت سلیمان یاد کرده است ولی در بسیاری از کشورها و حتی در کشور خودمان هم نمونه های زیادی دیده شده که اشخاصی با عنوان جن گیر و یا احضارکنندگان ارواح توانسته اند از آن ها بهره گیرند، که البته در مبحثی جدا به آن خواهیم پرداخت. در هر حال باید دانست که در پیشگاه خداوند انسان، اشرف مخلوقات است و یک انسان کامل و مومن بر همه خلایق برتری دارد.

نقل قول: tebyan.net

/ 15 نظر / 15 بازدید
نمایش نظرات قبلی
سارا

جالبه ولی کجاش ترسناکه؟[شیطان]

شبح خاموش

سلام خسته نباشی وبلاگ جالب داری به من هم سر بزن

cc

سلام... لینک شدید...

ملیکا

سلام خیلی توپ بود[گل][لبخند]

علی

سلام من می خواهم تبادل لینگ کنم وبلاگ من http://traviannnn.blogfa.com

آرزو

عکسا بد نبودن ولی خدایش ترسناک نبود [خنثی] ولی به هر حال زحمت کشیدی و امیدوارم موفق باشی[بغل]

افسانه

مسخره ها؟

پرنيان

سايتت خيلييييييي خيلييييييييييييييييييييييييييييييي به درد نخوره

sara

vay khodaya....[وحشتناک]bezar aval ye jigh bezanam....jiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiigh[ناراحت]baba shomaha dg ki hasin...hala man chejori shab to otagham tanha bekhabam.....[گریه]vaghean un axi ke gozashtin vahshat nake[گریه]vali bazam dameton garm akhe age kasi aziyatam kard migaam nesfeshab biyad sayte shoma....[گریه][ناراحت][دلشکسته][عصبانی]

بماند

سایتت واسه خودت خوبه.